close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WSPÓŁPRACA NAUKOWA I STYPENDIA

 • 22 grudnia 2017

  Zainicjowany w roku 2003 „Program Stypendialny Rządu RP dla Młodych Naukowców” przyznawany jest na realizację indywidualnych staży naukowych i jest adresowany do kandydatów z: Armenii, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu oraz Azerbejdżanu i Gruzji.

  Wysokość stypendium wynosi 1350,- złotych. Stypendyści pokrywają w ramach tej kwoty zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie. Koszty podróży do Polski i z Polski pokrywa stypendysta.

   

  Preferowane są kandydatury osób mogących wykazać się już pewnymi osiągnięciami naukowymi i/lub aktywnością organizacyjną, których dotychczasowa działalność daje największą możliwość wykorzystania w ich krajach zdobytej w Polsce specjalizacji w różnych dziedzinach życia naukowego i działalności społecznej.

   

  Realizacja stażu (studiów), już w przydzielonych uczelniach – rozpocznie się od 1 października 2018 r. i zakończy się 30 czerwca 2019 r.

   

  Komplet dokumentów należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą (z dopiskiem na kopercie „Program Stypendialny dla Młodych Naukowców") do Ambasady RP w Erywaniu, przy ulicy Hanrapetutyan 44a oraz przesłać na adres stypendia.studium@uw.edu.pl do 1 marca 2018r.

   

  Osoby, które otrzymały stypendium będą otrzymywać wizy do 31 lipca 2018r.

   

  O warunkach, szczegółach składania wniosków, wymaganych dokumentach można zapoznać się w dokumencie lub na stronie Studium Europy Wschodniej.  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: