close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM

 • Projekty zrealizowane przez Ambasadę RP w Erywaniu (system małych grantów)

   

   

  • Wyposażenie przedszkola nr 19 w mieście Wanadzor

  Prowincja Lori. W ramach projektu zakupiono łóżeczka, materace, stoły, krzesła, szafki dla dzieci oraz częściowo wyposażono kuchnię i gabinet medyczny w przedszkolu. Dzieci mogą również korzystać z nowych pomocy naukowych (kredek, farb, książeczek, gier edukacyjnych itp.).

   

  • Montaż systemu ogrzewania i remont dwóch toalet w szkole we wsi Dsegh

  Prowincja Lori. W ramach projektu zamontowano w szkole w Dsegh (prowincja Lori) nowy system ogrzewania gazowego i wyremontowano dwie toalety. 

   

  • Remont podłogi w sali gimnastycznej oraz zakup wyposażenia dla szkoły nr 3 w Wanadzorze

  Prowincja Lori. Został wykonany kapitalny remont sali gimnastycznej, szatni, magazynu sprzętu sportowego oraz pokoju dla nauczycieli wychowania fizycznego. Dokonano również zakupu kompletu sprzętu sportowego (piłki, materace, siatki, trampolina, rowery, rakiety tenisowe itd.) oraz 12 biurek nauczycielskich do klas. 

   

  • Rekonstrukcja i uruchomienie punktu medycznego we wsi Karadzor

  Prowincja Lori. W ramach projektu całkowicie wyremontowano nieużywane pomieszczenie, podłączono instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Częściowo zostało zakupione także jego wyposażenie. Szkoleniem personelu punktu medycznego (zawodowa pielęgniarka i pomagające jej mieszkanki wioski) zajęła się  współpracująca z Ambasadą organizacja „Arawot". 

   

  • Odbudowa wodociągu we wsi Ardżut

  Prowincja Loru. Zrekonstruowano wodociąg we wsi Ardżut, który doprowadzał wodę z pobliskich gór do wioski (prowizoryczny wodociąg był przestarzały, ciśnienie wody zbyt niskie, woda nie docierała do wszystkich mieszkańców). Wymieniono także  system metalowych rur doprowadzających wodę  i rozprowadzających ją po wsi (rury znajdują się pod ziemią). Ogrodzono ujęcia wody w górach i wymieniono zawory w zbiornikach wody znajdujących się ponad wioską.

   

  • Dostęp do wody pitnej we wsi Szikahogh

  Prowincja Sjunik. W ramach projektu wybudowano nowy rurociąg dla wody pitnej o długości 2,8 km i podłączono go do istniejącego już we wsi systemu. Dzięki budowie wodociągu bieżącą wodę posiadają obecnie wszyscy mieszkańcy Szikahogh.

   

  • Wsparcie dla rozwoju rolnictwa we wsi Werin Chotanan (prowincja Sjunik)

  Prowincja Sjunik. Celem projektu był zakup dodatkowych narzędzi mechanicznych do posiadanego przez sołectwo traktora: prasy, grabi oraz kosiarki do siana. Dzięki Polskiej Pomocy sianokosy dla mieszkańców Werin Chotanan i okolicznych wiosek będą znacznie łatwiejsze. 

   

  • Polepszenie jakości edukacji w aspekcie psychologicznym

  Erywań. Celem projektu było zwiększenie wiedzy psychologicznej kobiet ciężarnych i młodych matek.  Personel medyczny z przychodni nr 20 w dzielnicy Dawtaszen w Erywaniu oraz nauczyciele z okolicznych szkół przygotowali specjalnie szkolenia oraz materiały merytoryczne i ulotki informacyjne.  Partnerem Ambasady było Stowarzyszenie Psychologów i Psychiatrów Dziecięcych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: