close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 stycznia 2017

  Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Instytutem Badań nad Polityką Europejską zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Diaspory: przeszłość i teraźniejszość., która odbędzie się 1-2 czerwca 2017 r. w Słupsku.

  Konferencja dedykowana jest 650-rocznicy przyznania w 1367 roku przez króla Kazimierza Wielkiego ormiańskiemu arcybiskupowi Lwowa Grzegorzowi Wielkiemu,  w uznaniu jego zasług i dowiedzionej wierności, przywileju pełnoprawnego osiedlenia się w mieście, pozostania przy swojej wierze, praktykowania jej zgodnie z tradycją i zwyczajami oraz sprawowania jurysdykcji nad ludnością ormiańską zamieszkałą na całym terytorium królestwa.

   

  Celem konferencji jest próba spojrzenia na zagadnienie diaspory w szerokiej perspektywie czasowej i dyscyplinarnej. Poznanie dawnych diaspor, różnych aspektów ich istnienia i funkcjonowania, procesów dotyczących ich w przeszłości, może być przydatne przy rozpoznawaniu współczesnych diaspor i zjawisk z nimi związanych. Przedmiotem zainteresowania organizatorów są przede wszystkim "tradycyjne" diaspory, takie jak ormiańska, żydowska, grecka i libańska (fenicka).  Więcej informacji w załączniku i na stronie: http://www.diaspora-conference.info/

   

  Pobierz deklarację uczestnictwa

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: