close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 października 2015

  Ambasador Jerzy M. Nowakowski otworzył Centrum Opieki Dziennej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Hrazdanie. Jego remont sfinansowany został ze środków Polskiej Pomocy Rozwojowej MSZ RP.

  Centrum powstało z inicjatywy Fundacji Pomocy Dzieciom. Jego misją jest opieka i rehabilitacja dzieci z wadami rozwojowymi, a także realizacja programów z zakresu edukacji społecznej, prawnej, zdrowotnej i kulturalnej. Z jego usług korzysta blisko czterysta dzieci.

   

  W ub. roku Centrum pozyskało nieodpłatnie dodatkową przestrzeń dla swej działalności. Obiekt ten – osiem pomieszczeń i sala gimnastyczna o łącznej powierzchni 2000 m2 - wymagał jednak kapitalnego remontu. „W bieżącej działalności wspiera nas wiele osób i instytucji: Pierwsza Dama, Patriarcha Ormiańskiego Kościoła, Ambasada USA i Korpus Pokoju. Nie udawało się nam jednak znaleźć finansowania dla tak dużego projektu.” – powiedział dyrektor Centrum Kamo Arakelyan podczas otwarcia – Na nasze prośby odpowiedziała dopiero Ambasada Polska w Erywaniu.”

   

  „Jeszcze do niedawna Polska korzystała z pomocy zagranicznej, teraz sami możemy wspierać innych” – podkreślił w swym wystąpieniu J. Nowakowski.

   

  W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Ambasady USA, Korpusu Pokoju oraz władz lokalnych i Kościoła.

  Obraz 015
  Obraz 002
  Obraz 029

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: