close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 grudnia 2016

  W miesięczniku De Facto wydawanym w Armenii, który rozpowszechniany jest też we Francji, USA i innych krajach, gdzie mieszka ormiańska diaspora, ukazał się obszerny wywiad z małżonką Ambasadora RP w Armenii Jadwigą Nowakowską.

   

  Wywiad pn. "JADWIGA NOWAKOWSKA u źródeł współpracy polsko-ormiańskiej" w języku polskim i ormiańskim można również przeczytać w wersji elektronicznej. Mówiąc o działalności charytatywnej Jadwiga Nowakowska zapowiada w wywiadzie pomysł pozyskania środków na zakup nowoczesnego aparatu  rentgenowskiego dla gabinetu stomatologicznego w Domu Dziecka im. Marii Izmirlyan. Należy podkreślić, że projekt  został już zrealizowany – rentgen przekazano do Domu Dziecka 23 czerwca 2016r.

   

  Profesjonalny gabinet stomatologiczny działa już od trzech lat, dzięki dr Dżuliettcie Kiworkowej i prowadzonej przez nią Fundacji "Wiewiórki Julii".  Środki na zakup rentgena to przykład świetnej współpracy polsko-ormiańskiej w działalności charytatywnej. Małżonka polskiego Ambasadora oraz małżonka byłego Ministra Obrony Armenii, a także prezes Ormiańskiej Asocjacji Lekarzy Wojskowych  Ruzanna Khachatryan  zrobiły wszystko, aby znaleźć środki na zakup rentgenu, który jest  sprzętem niezbędnym dla diagnostyki dzieci niepełnosprawnych.

   

  Ze strony polskiej udało się przekonać biznesmena pana Sławomira Bienia, który  wielokrotnie wspierał działalność charytatywną  w Armenii. Ofiarował na ten cel jeden ze samochodów należący do jego firmy, który następnie został sprzedany, a  uzyskane  w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na zakup rentgena.

   

  Cały wywiad z Jadwigą Nowakowską jest dostępny pod linkiem http://df.am/journals/gevorg-avetisyan.html#/90

  DSC_4566
  DSC_4569
  DSC_4620
  DSC_5231
  DSC_5275 - đ¦đżđ¬đŞĐĆ
  DSC_5281 - đ¦đżđ¬đŞĐĆ
  DSC_5323

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: