close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 czerwca 2016

  – Dzisiejsza uroczystość jest związana ze wspaniałym, bohaterskim życiorysem Karola Tendery – osoby, która zawsze była wierna Polsce i polskim wartościom – podkreślił sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak wręczając dziś w siedzibie MSZ odznakę Bene Merito.

  – Honorując Karola Tenderę wyrażamy podziękowanie za jego hart ducha i nieustępliwość – dodał wiceminister. Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił, że celem nadrzędnym polskiego rządu jest skuteczne przekazywanie rzetelnych informacji o polskiej historii.

   

  – To odznaczenie stanowi dowód, że polski rząd wspiera nasze dążenia i naszą działalność polegającą na przeciwdziałaniu pojawiającym się oskarżeniom wobec narodu polskiego – powiedział Karol Tendera dziękując za przyznanie odznaczenia.

   

  Karol Tendera aktywnie działa na rzecz wzmacniania i ochrony wizerunku Polski za granicą. Wytoczył proces niemieckiej telewizji ZDF z powodu używania określenia „polskie obozy zagłady”. O wadliwych kodach pamięci rozmawiał m.in. na spotkaniu z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. Stale prowadzi prelekcje na temat II wojny światowej dla młodzieży z całego świata i angażuje się w inicjatywy na rzecz promocji historii Polski.

   

  Honorowe odznaczenie Bene Merito ustanowione w 2009 r. przyznawane jest przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  106_2
  107_2
  109_2
  114_2
  120_2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: