close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 sierpnia 2016

  11 sierpnia ambasador Jerzy Marek Nowakowski przyjął w swojej rezydencji młodzież polonijną z Gyumri, która uczestniczyła w uroczystościach i wydarzeniach odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016.

   

  Na przyjęciu przy stole nakrytym polskimi daniami polonijna młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami i opowieściami dotyczącymi gościnności i uprzejmości gospodarzy, którzy przyjęli ich w swoich domach, a także napełnili ich wolny czas rozrywkami i zabawami. Głównymi tematami rozmów były, między innymi, wydarzenia związane ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem na krakowskich błoniach, wizyta w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Aushwitz-Birkenau, a także wizyta w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW), gdzie dzięki uprzejmości i przychylności prezesa pana Piotra Wojciechowskiego, zorganizowano wycieczkę po fabryce. PWPW jest również sponsorem podróży  i pobytu ormiańskich pielgrzymów w Polsce.

   

   

  - Niesamowitym przeżyciem było wysłuchanie słowa papieża, zlanie się z tym ogromnym tłumem ludzi przybyłych z różnych zakątków świata i to miłe odczucie bycia bezpiecznym,- powiedziała Liana, koordynator polonijnej młodzieży na ŚDM.- Najbardziej nas wzruszyła wizyta w obozie koncentracyjnym. Nie mogliśmy ukryć łez i emocji,- kontynuowała Liana.

   

  Ambasador zainteresował się u młodzieży tematem pokonywania bariery językowej i problemami z jakimi musiała się grupa borykać.

   

  - Mówiliśmy po polsku, a tam, gdzie głębsza wiedza językowa była wymagana, to angielski wspomagał,- powiedział Hayk, lekarz po profesji, który czuwał nad zdrowiem swoich towarzyszy.- Polacy równie dobrze rozumieją i mówią językiem ciała,- zażartował Hayk.

   

   

  Na spotkaniu z Ambasadorem byli obecni, m.in. członek zarządu PWPW pan Robert Wardak, ksiądz Rafał Krawczyk, siostra Srbuhi i inni uczestnicy ŚDM.

   

  Pod koniec spotkania zebrani obejrzeli filmy i fotografie z podróży ormiańskich pielgrzymów w Polsce.

   

  Obejrzyj fotogalerię spotkania.

  _DSC0593
  _DSC0605
  _DSC0696
  _DSC0697

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: