close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 listopada 2016

  28-ego listopada w Państwowym Teatrze Kukiełkowym im. Hovhannesa Tumanyana odbyło się uroczyste wydarzenie poświęcone założenia Związku Polaków w Armenii „Polonii”.

  Podczas spotkania prezes Związku Polaków w Armenii „Polonia", pani Ałła Kuźmińska wyraziła słowa wdzięczności Rządowi RP i Ambasadzie RP w Erywaniu za nieustanne wsparcie organizacji i Polaków zamieszkujących poza granicami swojego kraju. Pani Kuźmińska podzieliła się historią powstania „Polonii” i podkreśliła znaczenie tych celów, które organizacja realizuje, skierowanych na zachowanie tożsamości, kultury i języka polskiego.

   

  W programie między innymi odbył się wstępny pokaz filmu „Polacy w Armenii” w reżyserii Tatula Davtyana – filmu powstałego przy wsparciu finansowym Ambasady RP w Erywaniu, a także koncert w wykonaniu polonijnego chóru „Gwiazdeczka”.

   

  Honorowymi gośćmi wydarzenia był Ambasador Jerzy Marek Nowakowski wraz z małżonką. Swoją obecnością zaszczycił Ambasador Białorusi w Armenii, Jego Ekscelencja Igor Nazaruk.

   

  Związek Polaków w Armenii „Polonia” działa w Armenii od 1996 roku. Organizacja skupia ponad 200 członków. Prezesem organizacji jest prof. Ałła Kuźmińska.

  IMG_0829
  IMG_0831
  IMG_0832
  IMG_0833
  IMG_0839
  IMG_0844
  IMG_0845

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: