close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • POLONIA W ARMENII

 • Związek Polaków w Armenii "Polonia"

   

  Związek Polaków w Armenii „Polonia” działa w Armenii od 1996 roku. Organizacja skupia ponad 200 członków. Prezesem organizacji jest prof. Ałła Kuźmińska.

   

  Związek Polaków prowadzi działalność na rzecz Polaków i osób pochodzenia polskiego mieszkających w Armenii, jak również propaguje dziedzictwo kulturalne i wiedzę o Polsce w miejscowych środowiskach.

   

  W siedzibie Związku odbywają się zajęcia języka polskiego, organizacja wydaję własny kwartalnik „Póki my żyjemy”. organizuje spotkania seniorów i młodzieży, prowadzi bibliotekę polonijną. Przy Związku funkcjonuje także chór „Gwiazdeczka”

   

  Dane kontaktowe Związku Polaków w Armenii:

   

  ul. Nairi Zaryan 50
  Erywań
  Republika Armenii


  tel./faks +374 10 23 28 31
  kom. (Prezes) +374 91 20 37 40

   

  e-mail: polonia@r.am

   

  Współpraca Polaków "Dom Polski"

   

  Organizacja społeczno-charytatywna Współpraca Polaków „Dom Polski” jest podmiotem zrzeszającym osoby polskiego pochodzenia oraz związane z Polską, zamieszkujące w regionie Szirak (północno-zachodnia Armenia). Siedzibą organizacji jest Giumri. „Dom Polski” rozpoczął niezależną działalność w 2013 roku. Przewodniczącym organizacji jest Artiom Karłowicz.

   

  Celem organizacji jest zacieśnianie kontaktów oraz dynamizacja współpracy między Polakami a Ormianami, a także działalność na rzecz podtrzymania i rozwoju polskiej kultury, tradycji i języka pośród członków organizacji oraz ich propagowanie.

   

  Dane kontaktowe „Domu Polskiego”:

   

  ul. Sevak 11

  3126 Giumri

  Republika Armenii

   

  tel. +374 91 01 53 44

  +374 99 18 13 58

  +374 98 18 13 58

   

  e-mail: dompolskiy@gmail.com

   

  strona internetowa: http://dom-polskiy.ucoz.pl/

   

  ORGANIZACJA "PolskA RODZINA"

   

  ,,Polska Rodzina” jest polską organizacją pozarządową działająca w Armenii od 19.11.2014 roku (wcześniej jej członkowie stanowili trzon organizacji "Współpraca Ormiańsko-Polska"). Członkami organizacji są Polacy oraz przedstawiciele narodowości słowiańskich.  Prezesem  jest Marzena Kurach-Aghamiryan.

   

  ,,Polska Rodzina” zajmuje się propagowaniem polskiej kultury i tradycji w Armenii. Organizuje programy artystyczne o tematyce patriotycznej oraz obchody tradycyjnych świąt polskich oraz zajmuje się działalnością charytatywna.

   

  Młode pokolenie organizacji uczęszcza na lekcje języka polskiego, które odbywają się na Uniwersytecie Lingwistycznym im.Bryusowa. Zajęcia prowadzone są przez polskiego pedagoga.

   

  Dane kontaktowe organizacji ,,Polska Rodzina”:

   

  Dawitashen 1 kw. 10 d. 3 m.

  Erywań

  Republika Armenii

   

  tel. +374 10 36 73 72

  kom. (Prezes) +374 99 32 46 63

   

  e-mail: marzena.kurach-aghamiryan@wp.pl

   

   

  Tagi: Polonia

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: