close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 grudnia 2017

  30 listopada Ambasada RP w Erywaniu zorganizowała spotkanie dotyczące współpracy rozwojowej „Polska Pomoc” z armeńskimi dziennikarzami, przedstawicielami kilku organizacji pozarządowych oraz beneficjentami programu „Polskiej Pomocy”. Program już 10 lat wspiera działania organizacji zmierzających do redukcji ubóstwa, poprawy stanu zdrowia ludności, podnoszenia poziomu wykształcenia, itp. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił dyrektor Departamentu Europejskiego MSZ RA Gagik Ghalachian.

   

  Spotkanie zostało zorganizowane za inicjatywą chargé d'affaires Ambasady RP w Erywaniu, pana Marka Reszuty, który w swym przemówieniu otwierającym wydarzenie podziękował gościom za ich obecność. Głos zabrała pani Anna Alaba, Kierownik Programu „Polska Pomoc”, II Sekretarz ds. administracyjnych, przedstawiając ideę programu współpracy rozwojowej, a także zrealizowane projekty na terenie Armenii

   

  - Celem programu rozwojowego „Polska Pomoc” jest wspieranie trwałego rozwoju sytuacji społecznej i gospodarczej w krajach rozwijających się. Od ponad 10 lat Ambasada RP w Erywaniu podejmuje działania wspierające rozwój na terenie całej Armenii,- podkreśliła Anna Alaba.

   

  W 2017 r. w ramach programu „Polskiej Pomocy” finansowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ambasada RP w Erywaniu zrealizowała 3 projekty w prowincjach Lori, Syunik i Erywaniu. 

   

  Beneficjent programu, dyrektor szkoły średniej we wsi Tegh (prowincja Syunik)  Gyulnara Jhangiryan podczas spotkania w imieniu władz lokalnych Syunik i w imieniu własnym podziękowała za wsparcie szkoły, a także wyraziła nadzieję na kontynuację współpracy.

   

  - Dzięki wsparciu przekazanym przez Ambasadę na rzecz stworzenia godnych warunków do pracy i nauki na twarzach dzieci codziennie widzę uśmiech, - zaznaczyła dyrektorka Jhangiryan.

   

   

  Pobierz broszurę dot. polskiego programu rozwojowego w Armenii w latach 2007-2017.

  PB307121
  PB307123
  PB307128
  PB307148
  PB307151
  PB307156
  PB307138

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: