close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 lipca 2017

  W dniach 9-16 lipca 2017r. w kinach Erywania pojawiają się filmy światowej sławy, co oznacza, że ruszył XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Złota Morela. Podczas Festiwalu m.in. odbył się Dzień Polskiego Kina, podczas którego zekranizowano film „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

   Erywańska premiera ostatniego filmu wielkiego reżysera Andrzeja Wajdy, który zmarł w październiku 2016r., rozpoczęła się wręczeniem Parajanov Thaler Award i przemówieniem Ambasadora Jerzego Marka Nowakowskiego.

   

  - Złota Morela jest najbardziej oczekiwanym i lubianym świętem, corocznie wspieranym przez Polską Ambasadę. Mistrz Polskiego Kina Andrzej Wajda odszedł z życia w zeszłym roku, kiedy to miał uczestniczyć na Festiwalu i odebrać Nagrodę Parajanova „Thaler”, za swoje zasługi i osiągnięcia w świecie kinematografii. Dziś, ja odbieram tą niezwykłą nagrodę, co jest dla mnie zaszczytem, - podkreślił Ambasador Nowakowski.

   

  Festiwal swoją obecnością zaszczyciła również producent filmu Irena Strzałkowska, która zabierając głos zaznaczyła, że dla nie tylko Polaków, ale też całego świata  wielką stratą była śmierć Andrzeja Wajdy.

   

  - To zaszczyt dla mnie być dzisiaj tutaj i jestem pewna, że on również to samo by powiedział,- zaznaczyła Strzałkowska i dodała, że to był ostatni film Wajdy, a znaczenie tytułu filmu „Powidoki” publiczność zrozumie jedynie po jego obejrzeniu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: