close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  7 czerwca Ambasador Jerzy Marek Nowakowski odbył wizytę do Dyplomatycznej Szkoły Armenii (DSA) na zaproszenie dyrektora szkoły, Ambasadora Vahe Gabrielyana. Na spotkaniu ze studentami szkoły dyplomatycznej Ambasador podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym, a także rozmawiał na temat historii powstania wspólnoty ormiańskiej w Polsce.

  Podczas spotkania z młodymi dyplomatami, J.M. Nowakowski podkreślił znaczenie wielowiekowego współistnienia Polaków i Ormian, w szczególności biorąc pod uwagę rocznicę 650-lecia przyznania pierwszych przywilejów  dla diaspory ormiańskiej we Lwowie wydanych przez króla Polski Kazimierza Wielkiego biskupowi Grigoriemu.

   

  Wśród wielu priorytetów polskiej dyplomacji zagranicznej, ambasador podkreślił, że przy  współpracy z zachodnimi sąsiadami i sojusznikami z NATO i UE Polska przejmuje odpowiedzialność za pokój i stabilność w Europie Środkowej. Jej obowiązkiem jest również zapewnienie, aby żadna bariera nie wykluczała wschodnich sąsiadów uczestnictwa w procesie budowania zjednoczonej Europy.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: