close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 marca 2017

  Ambasador RP w Erywaniu Jerzy Marek Nowakowski przyjął założyciela i przewodniczącego Rady Fundacji Kulturalno-muzycznej Ashot Tigranyan pana Ashota Tigranyana oraz dyrektor Fundacji Armana Khachatryana i zastępcę dyrektora Marię Hovsepyan. Celem wizyty były m.in. kwestie związane z wymianą kulturalną.

  Strony dyskutowały między innymi na temat współpracy w dziedzinie wymiany kulturalnej. Ashot Tigranyan podkreślił ważność odbycia wizyt studyjnych i nawiązania kontaktów z przedstawicielami świata muzyki zagranicą przez ormiańskich młodych utalentowanych muzyków.

   

  Ashot Tigranyan jest skrzypkiem i dyrygentem światowej sławy. Zakończył Państwową Konserwatorium w Moskwie, gdzie studiował z legendarnym rosyjskim skrzypkiem Leonidem Koganem. Ashot Tigranyan grał w wielu miastach Europy, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Rosji. W Polsce w roli założyciela i dyrygenta Classical Koncert Orkiestry Kameralnej Muzyki Klasycznej uczestniczył w trzech międzynarodowych festiwalach muzycznych: 33. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”,  IX Cysterskie Lato Muzyczne w Parafii Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

   

  Jest on założycielem i przewodniczącym Rady Fundacji Kulturalno-Muzycznej Ashot Tigranyan, którego głównym celem jest promocja muzyki i kultury poprzez umożliwienie wszystkim dostępu do nich. Fundacja dąży także do promocji młodych wirtuozów, dając im możliwości występów i edukacji muzycznej lokalnie i zagranicą.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: